Ales Sınavı (Sözel Alan) İçin Nasıl Çalışabilirim?

  1. Her şeyden önce kendinize inanın ve güvenin. Sınavların kaderiniz olmadığını, hayatta her zaman farklı – alternatif yolların, seçeneklerin, tercihlerin olabileceğini unutmayın. Sınavda olabildiğince rahat olun. Sadece sınava odaklanın. Sınavda verilen metinlerle, parçalarla kesinlikle bağ kurmayın. Kendinizce yorum yapmayın, anlam çıkarmayın. 2 şık arasında kalırsanız aklınıza ilk yatan şıkkı işaretleyin.
  2. Tüm sınavlar strateji, taktik vb şeyler üzerine kuruludur. ALES sınavı için çok soru çözmeniz gerekiyor. Bu size sınavda ki süreyi çok etkin, verimli, uygun kullanmayı öğretecek. Çözemediğiniz, emin olamadığınız sorulara geri dönme fırsatı verecektir. Ayrıca sorular üzerinden konu tekrarı yapmanızı, eksiklerinizin nerede olduğunu görüp vakit kaybetmeden sadece ona yönelik çalışmanızı sağlayacaktır.
  3. Sorularınızı çözerken en az 5 farklı kaynaktan yararlanmanız gerekmektedir. Gelebilecek tüm soru tiplerini görmek için bu durum işinize yarayacaktır.
  4. ÖSYM nin geçmiş yıllarda ki çıkmış tüm sorularını süre tutarak sınava 1 ay kala mutlaka çözün. Ayrıca sınava 1 ay kala süre tutarak her gün 2 deneme sınavı çözün. Gerçek sınav psikolojisine girmek ve ne durumda olduğunuzu görmek için tüm bunlar işinize yarayacaktır.
  5. Ne bulursanız okuyun. Okuma ile soruları çok hızlı sürede kalıcı olarak anlayacak ve uzun metinleri hemen çözeceksiniz.
  6. Tüm soru tiplerinin şifrelerini kırmak için o soru tiplerinin sistematiğini analiz edip çözümleyip onlara yönelik çok soru çözün.
  7. Çok çalışmanın değil akıllı ve stratejik çalışmanın sizlere fayda getireceğini unutmayın.
  8. Sınava gerçekten hakkını vererek, emek harcayarak, çalışarak girerseniz bu sınav size ÖSYM yayıncılığın ALES denemesi şeklinde gelecektir 🙂 🙂

 

KAYNAK LİSTESİ

İHTİYAÇ – PEGEM – ÖSYM ÇIKMIŞ SORULAR – İSEM YAYINCILIK VAKİTSİZSİNİZ – KPSS TÜRKÇE SORULARI

SÖZEL MANTIK KAYNAK LİSTESİ

İHTİYAÇ – PEGEM – ÖSYM ÇIKMIŞ SORULAR -, İSEM YAYINCILIK  MANTIKSİZSİNİZ, İSA GÜLEÇ HOCA VİDEO + KİTABI, YOUTUBE SÖZEL MANTIK SORU ÇÖZÜM VİDEOLARI

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.